SOCIALINĖ PROGRAMA

VASAROS MOKYKLOS ATIDARYMO VAKARAS
Laikas: 2020 m. rugpjūčio 28 d., 19.15 val.
Vieta: viešbutis „Vilnius Grand Resort“, Tilia salė

Kviečiame visus konferencijos dalyvius atvykti į Vasaros mokyklos atidarymo vakarą, kuris vyks penktadienį iš karto po mokslinės programos tame pačiame viešbutyje. Dalyvius sveikins Santaros choro vokalinė grupė, o vakarui įsibėgėjus svečius linksmins Dj atliekama muzika.

EDUKACINĖ PROGRAMA IR VAKARIENĖ VILNIUJE:
Planuojamas išvažiavimas iš Vilnius Grand Resort viešbučio: 2020 rugpjūčio 29 d., 17.00 val.
Programoje numatyta: Ekskursija Vilniuje „Valdovų keliais“ ir vakarienė Pacų viešbučio kiemelyje.
Ekskursijos trukmė: nuo 17:00 iki 19:00
Vakarienė Pacuose: nuo 19:00 iki 22:00 (pirmas autobusas iš Pacų į Grand Resort išvažiuos 21:00)

Ekskursijos maršrutas:

Grand resort – Katedros aikštė – Valdovų Rūmų vidinis kiemas –  Gedimino pilies kalnas (nekylant į viršų) – Pilies gatvė – Onos bažnyčia – Literatų gatvė – Jonų bažnyčia – Prezidentūra – Stiklių kvartalas – Rotušės aikštė – Pacų viešbutis.

Ekskursijos metu keliausime legendiniais valdovų takais Vilniuje. Pradedami nuo Grand Resort viešbučio, kuris yra netoli viduramžių Vilniaus gynybinio žiedo, išgirsite apie Vilniaus įkūrimą, šlovingas kovas ir buvusias sostines. Atvyksime į Senamiestį, kuriame gidas pristatys pilių istoriją. Galėsite sužinoti kur tuokėsi, gyveno, mylėjo, kentėjo bei kaip pramogavo mūsų valdovai, kur jie  buvo laiduojami.

Išgirsite istorijas ne vien tik apie mūsų valstybės valdovų gyvenimą bet taip pat ir apie garbius Vilniaus miesto svečius. Išgirsite, kur Vilniuje lankėsi būsimasis Anglijos karalius Henrikas IV, kiek truko Suomijos kunigaikščio vestuvių puota Vilniuje, ką ir kur krikštijo Rusijos imperatorius Petras Didysis, ką Napoleonas norėjo perkelti iš Vilniaus į Paryžių.

Ekskursiją baigsime prie svarbiausios miesto aikštės esančių Pacų rūmų, kurių istorija prasideda XVII a., kai didysis etmonas Mykolas Kazimieras Pacas įsigijo pastatą ir pavertė jį vienu puošniausių sostinės Senamiesčio objektų, o per kelis prabangos amžius rūmuose lankėsi Lenkijos karaliai, Rusijos imperatoriai, pergalingose iškilmėse dalyvavo Napoleonas I.