Nuo šiol į kompensuojamų ligų sąrašą įtraukta liga „Narkolepsija su katapleksija ar be jos“ (TLK kodas G47.4), kompensavimo lygis – 100%.

Narkolepsijai gydyti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą nuo šiol įtrauktas vaistas Wakix® (pitolisantum). Šis vaistas šiuo metu yra vienintelis patvirtintas ir registruotas narkolepsijai gydyti. Jo kompensavimo lygis – taip pat 100%.

Narkolepsija yra lėtinis ir ilgalaikis miego sutrikimas, kuriam būdingas nenugalimas noras miegoti dienos metu (poreikis prisnūsti, nevaldomas nuovargis dienos metu), katapleksija (staigus kūno raumenų tonuso išnykimas patiriant netikėtas emocijas), haliucinacijos (hipnagoginės arba hipnopompinės), sutrikęs fragmentinis nakties miegas.

Internetinėje svetainėje Youtube yra įdomios video medžiagos apie narkolepsiją ir jos gydymą. Nuorodą į Harvardo medicinos mokyklos paruoštą informaciją rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=ZiPPqNh1jzg&t=84s

„Neurologijos seminaruose“ galite rasti D. Matačiūnienės ir jos kolegų publikuotą klinikinį atvejį ir literatūros apžvalgą lietuvių kalba: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/02/Neuro_2012_Nr1_061-065.pdf

Įrašo autorius Neurologijos seminarai